výrobníky.cz

Efektové výrobníky mlhy, kouře, sněhu a bublin

Novinky – výrobníky mlhy

Klubová atmosféra má mnoho specifik. Světla jsou tlumená, hudba hlasitá a všude kolem je spousta efektů. A ty právě obstarávají efektové výrobníky. Pomáhají spoluvytvářet atmosféru. Nicméně nevyužívají se jen v klubovém prostředí, ale své poměrně široké uplatnění najdou i na koncertech či u lidí, kteří vystupují s jakoukoliv produkcí.

Efekty mohou být mnohé a závisí jen na konkrétních požadavcích, který typ zvolíte. Velmi populární jsou například výrobníky mlhy. Zdá se vám zvláštní, že lze vyrobit umělou mlhu? Nemusí, jedná se totiž o poměrně rozšířený prvek, který si získal svou popularitu díky tomu, že dokáže posunout atmosféru na úplně jinou úroveň. Najednou vidíte, slyšíte, ale zároveň vás i obklopuje součást produkce, což je přinejmenším zajímavý zážitek. Efektové výrobníky umějí vytvořit různé druhy mlhového oparu, včetně barevných mlh, což v důsledku působí až mysticky.

Efektové výrobníky fungují tak, že jednoduchými chemickými reakcemi produkují požadovaný efekt mlhy. Takováto mlha je naprosto neškodná, nemá zápach a neulpívá například na oděvech. Zároveň je její substance velice věrohodná, působí dojmem husté peřiny, která se povaluje v okolí pódia po celém klubu. Zároveň se lze efektů mlhy poměrně snadno zbavit tím, že buďto místnost vyvětráte, nebo necháte mlhu samou vyprchat.

Vynikající je spojení těchto efektů s osvětlením. Lze tak docílit opravdu zajímavých prvků. Výrobníky mlhy také nemusejí vždy primárně fungovat jen pro efekt. Právě mlha má tu vlastnost, že skrze ni není příliš zřetelně vidět. Taková vlastnost může být velkou devizou, protože zakryje například drobné přesuny na jevišti, nebo prvky, které nemusejí být diváckému oku ihned vidět. Mlhová peřina se tak stane vašim pomocníkem. Efektové výrobníky je dobré vybírat podle toho, jaký výkon od nich budete požadovat a jaké všechny vlastnosti jsou pro vás důležité. Doporučujeme výrobníky mlhy značek Antari a Eurolite.