výrobníky.cz

Efektové výrobníky mlhy, kouře, sněhu a bublin

Novinky – výrobníky kouře

Člověk, i když jeho schopnosti jsou v dnešní době velké, nemůže nikdy ovlivnit vše. Existují zkrátka věci, které bez pomoci sofistikované techniky nedokáže. Mezi takové věci patří i kouř. Můžete namítnout, že kouř je pro výrobu snadný, ale vzpomeňte si: zažili jste někdy kouř, který by nezapáchal, nenesl s sebou popel a přitom byl přírodní? Nejspíš ne, a i pro to jsou tu výrobníky kouře.

Kouř je totiž substancí, která je v uzavřených prostorách za normálních okolností nepoužitelná. Je plný zplodin a je nevhodný pro vdechování člověkem. Zároveň je však velice efektní a pro atmosféru produkce mnohdy zcela nepostradatelný. Efektové výrobníky mají také výhodu spočívající ve své nenápadnosti. Většina lidí je neidentifikuje on některého z jiných součástí pódiového systému a pro obecenstvo tedy mohou být kouřové efekty velkým překvapením.

Princip těchto výrobníků je jednoduchý. Vyrábějí ochlazený kouř, který se drží při zemi. Díky tomu nezastírá pohled na dění na pódiu, ale pouze dotváří atmosféru. Efektové výrobníkykouře chrlí na pódium určité množství umělého kouře v předem nadefinovaných intervalech, tudíž není potřeba se během produkce příliš starat o jejich chod. Tento ochlazený kouř se postupně zahřívá a vytrácí se. Podobně jako jiné efekty tudíž na ničem neulpívá, nezapáchá a nevytváří skvrny. Navíc je takový kouř zcela neškodný pro lidské plíce, protože nevzniká na bázi spalování, ale pouze umělé chemické reakce.

Pokud máte obavu z toho, že výrobníky kouře budou mít nákladný provoz, tak nezoufejte. Ano, ke svému provozu potřebují elektrickou energii, ale mají zcela běžný odběr a v kontextu další pódiové techniky patří mezi ty nejméně energeticky náročné přístroje. Lze je také synchronizovat s osvětlením, díky čemuž docílíte opravdu zajímavých efektů doplňujících se navzájem.