výrobníky.cz

Efektové výrobníky mlhy, kouře, sněhu a bublin

Kouřové výrobníky

Efektové výrobníky kouře ocení především pořadatelé diskoték, tanečních zábav, koncertů, ale perfektně se tato zařízení uplatní samozřejmě také na jevištích divadel.

Kouř přináší vynikající efekt tajemna. Ochlazený kouř, který vyjde z výrobníku se zpravidla drží nízko při zemi. Postupným ochlazováním se pak volně rozptýlí po prostoru.

Kouřové výrobníky existují v mnoha různých provedeních, od těch špičkových zařízení určených profesionálům až po drobnější výrobníky, které postačí každé zábavné akci menšího rozsahu.

Celá řada modelů funguje na DMX nebo dálkové ovládání. Liší se také kapacita nádrže jednotlivých výrobníků.

Dalším rozlišovacím kritériem mezi jednotlivými modely výrobníků je také mlžící výkon. Ten se uvádí v m3 za minutu a určuje intenzitu vyprodukovaného kouře. Kouřové výrobníky s nejvyšším mlžícím výkonem pravděpodobně ocení zejména pořadatelé divadelních představení, kde nese umělý kouř kromě funkce estetické rovněž jakousi krycí úlohu.

Výborně se umělý kouř vyjímá například také ve spojení s vhodnou světelnou technikou – pak lze docílit skvělého efektu jakéhosi barevného kouře.

Výrobníky jsou po nabití za pomoci napájecího kabelu zpravidla neomezeně mobilní, a to při plné funkčnosti.

Celá instalace i obsluha výrobníku je tedy velmi snadná. Po výše popsaném dobití energie stačí do nádrže efektového výrobníku nalít speciální náplň (kapalinu) a show může hned začít. Některé modely jsou zákazníkovi dodávány již včetně DMX ovladače, jindy postačí jej dokoupit. Ostatní obvykle fungují na klasické dálkové ovládání.

Na tuzemském trhu se setkáte s výrobníky kouře pocházejícími z dílen mnoha různých firem. Doporučit potom lze například kouřové výrobníky značek Antari, Eurolite, Skytec, ale také QTX nebo Look.

Kde kouřové výrobníky zakoupit?

doručujeme pouze specializované prodejce světelné, zvukové show techniky na efektové výrobníky. Jedním z největších prodejců s širokou nabídkou kouřových výrobníků je DISCO-SHOP.CZ.